Aktualności

NOSIDEŁKO DZIECIĘCE model PANDA firmy Isenzo

Opis nosidełka PANDA wypada zacząć od tego, że zostało wykonane z wytrzymałego poliamidu w kolorze pomarańczowym, a całą konstrukcję wzbogacają elementy o barwie szarej. Główną częścią nosidełka jest stabilne i wygodne siedzisko dla dziecka – wzbogacone o szelki oraz pasy piersiowy i biodrowy, dzięki którym całą konstrukcję może umieścić na swoim ciele opiekun malca.

Obustronny komfort

Model PANDA, przygotowany przez markę Isenzo, to propozycja dla tych, którzy cenią sobie nosidełka nie tylko za to, że te zapewniają bezpieczeństwo podczas wspólnych wojaży rodzica i dziecka, ale też dbają o pełny komfort obydwu uczestników podróży.

Samo nosidełko, oparte na stabilnym, ale lekkim stelażu, waży niespełna dwa i pół kilograma, ale w trakcie użytkowania wzbogaci się jeszcze o ciężar nawet 20 kilogramów – taka jest górna granica obciążenia siedziska, ale to jedyne formalne ograniczenie. Fotelik dla dziecka jest bowiem wyposażony w pasy nośne, które można dowolnie regulować – tak, by siedzisko stało się idealnie dopasowane do konkretnego, dziecięcego ciała, w aktualnym momencie jego rozwoju. Ta możliwość regulacji czyni z nosidełka PANDA także model przeznaczony do używania przez kilka sezonów: dopóki dziecko będzie czuło się w siedzisku wygodnie, a limit wagi nie zostanie przekroczony, akcesorium będzie z powodzeniem pomagało organizować wspólne, rodzinne wędrówki. O to, by maluszkowi było jak najwygodniej, dba także specjalna tkanina wyściełająca siedzisko: zapobiegająca przegrzaniu się ciała (ponieważ odprowadza wilgoć) i nie powodująca otarć, a swoją miękkością nawet zachęcająca do drzemki. Co więcej, w części przeznaczonej dla dziecka, elementy nosidełka są połączone gładkimi spawami, co jeszcze minimalizuje ryzyko podrażnienia skóry.

Model PANDA dba jednak nie tylko o komfort małego podróżnika – równie wielką wagę przykłada do tego, by niesiony ciężar pozostawał słodki dla rodzica. Myśląc o dorosłych, korzystających z tego nosidełka, projektanci wyposażyli je w szereg bardzo ważnych rozwiązań. Przede wszystkim, szelki i pasy, czyli kluczowe części nosidełka z punktu widzenia jego dorosłego użytkownika, są wypełnione delikatną pianką: dostosowuje się ona idealnie do kształtu ciała rodzica, a jednocześnie zapobiega bolesnym otarciom, które mogłyby skomplikować kontynuowanie wycieczki. Pas biodrowy można bardzo dokładnie wyregulować i zabezpieczyć, dzięki zapięciu specjalnej klamry. Co więcej, konstrukcja wzbogacona jest także o specjalną siatkę, dzięki której nie jest zatrzymywany obieg powietrza – w obrębie ciała rodzica.

Choć kluczowe części nosidełka PANDA zostały już wymienione, cała konstrukcja jest wzbogacona także o bardziej szczegółowe udogodnienia, które podnoszą jakość i funkcjonalność całego projektu. Trzeba wymienić wśród nich:

  • stabilna nóżka, dzięki której nosidełko można bezpiecznie postawić na ziemi (w trakcie podróży nóżka „chowa się” pod dolną komorą na bagaż)

  • górny uchwyt, pozwalający przenosić nosidełko

  • miękkie i stabilne strzemiona, które podtrzymają nogi dziecka podczas podróży

  • daszek, który w razie potrzeby można przymocować do górnej części siedziska – by osłonić główkę dziecka przed zbyt mocnym słońcem

  • pokrowiec przeciwdeszczowy – można nim wypełnić przestrzeń między daszkiem a górnym brzegiem siedziska, by uchronić dziecko przed opadami atmosferycznymi

  • dodatkowe komory, w których można pomieścić bagaż podręczny, czyli akcesoria niezbędne podczas podróży lub nieodzowne przy opiekowaniu się dzieckiem – główna komora jest zapinana na zamek błyskawiczny, gwarantując bezpieczeństwo bagażu, a wśród mniejszych, licznych kieszonek, znajduje się także jedna wyposażona w izolację termiczną

  • zewnętrzne uchwyty – umożliwiające dostosowanie nosidełka do własnych potrzeb, dzięki dołączeniu kolejnych akcesoriów

  • kieszonka ukryta w pasie biodrowym – świetny schowek na najpotrzebniejsze (lub najcenniejsze) podręczne rzeczy opiekuna

  • trzy zewnętrzne kieszonki z siatki

  • gwizdek ratunkowy, przymocowany do pasa piersiowego.

Warto zaznaczyć, że wszystkie dołączone do nosidełka kieszenie są idealnie wyważone – by nie obciążać zanadto dorosłego użytkownika. Do nosidełka jest ponadto dołączona piankowa mata, która odegra wiele potrzebnych ról podczas przymusowych postojów lub już u miejsca przeznaczenia wycieczki: pomoże przeprowadzić potrzebne przewijanie lub posłuży jako miejsce do odpoczynku podczas przebywania na łonie natury. Mata jest ukryta w najniższej, zewnętrznej komorze.

Nosidełko dziecięce PANDA marki Isenzo posiada certyfikat TUV, model został też wykonany zgodnie z normą EN 13209-1:2004.