Poradnik

Dlaczego warto kupić nosidełko turystyczne?

Dla rodziców, którzy lubią podróżować i chcieliby, by w trakcie wyjazdów towarzyszył im ich maluszek nosidło turystyczne to ogromne ułatwienie. Z powodzeniem zastępuje chociażby wózek, którym jak wiadomo na górskim szlaku czy plaży poruszanie się jest właściwie niewykonalne. To już spory argument przemawiający za tym, dlaczego warto kupić nosidełko turystyczne – spójrzmy jednak jeszcze na kilka powodów, aby każdy rodzic miał 100 % pewność, iż podejmuje najlepszą decyzję.

Bezpiecznie i komfortowo dla dziecka, wygodnie dla rodzica

Producenci nosidełek turystycznych starają się o to, by do swoich projektów pochodzić zawsze dwustronnie – z jednej strony co oczywiste zapewniając jak największy komfort i bezpieczeństwo dziecku, a z drugiej nie zapominając również o tym, aby rodzicom było wygodnie. Na kanwie tego dobrej jakości nosidło zawsze ma dobre podparcie dla malucha i wzorowe wsparcie dla pleców jego rodzica. Nie można o tym zapominać przy wyborze tego najbardziej odpowiedniego, bowiem kilkanaście dodatkowych kilogramów obciążenia dla pleców mamy bądź taty i to przez długie godziny to ważna rzecz.

Na naszej stronie znajdziesz tylko i wyłącznie nosidełka turystyczne z wysokiej klasy systemem nośnym, który zapewnia takie wsparcie. Niemniej jednak należy pamiętać, by nosidło turystyczne po zakupie uregulować w odpowiedni sposób, dopasowując go do swojego wzrostu – to podstawowe zabezpieczenie dla kręgosłupa.

Dodatkowo komfort dla rodzica noszącego nosidło turystyczne zapewniają:

 • szeroki pas mocowany na biodrach,
 • szerokie szelki,
 • regulowana wysokość uprzęży,
 • pas piersiowy.

Trwałość i oszczędność

W związku z tym, iż wysokiej jakości nosidełka turystyczne są bardzo trwałe i mają możliwość regulacji wraz z wzrostem dziecka – to bardzo ekonomiczna opcja. Szczególnie przydatny okazuje się system regulacji siedziska, jak również wysokości. Jest to również przydatne biorąc pod uwagę różne warunki pogodowe wędrówek, bowiem w związku z tym iż ubieramy na dziecko mniej lub więcej warstw może to również wpływać na różnorodność dopasowania nosidełka do bieżących potrzeb. Pozostając przy regulacji – oparcia na stopy i regulowana wysokość zagłówka w nosidełkach to ich dodatkowe zalety, dzięki którym dziecku jest jeszcze bardziej wygodnie.

Miejsce na bagaż

Dużym udogodnieniem są nowoczesne nosidełka z licznymi kieszeniami i komorami, gdzie można z powodzeniem poukładać wszystkie niezbędne rzeczy na trasie, aby nie musieć brać ze sobą dodatkowego bagażu:

 • jedzenie
 • pieluchy
 • chusteczki
 • dodatkowa odzież

Praktycznie, prawda? Najważniejsze jednak, by nie przesadzić z pakowaniem – bo choć nosidło turystyczne to sporo miejsca na dodatkowe obciążenie trzeba mieć pewność, iż będzie się w stanie to unieść i nosić przez kilka godzin razem z maluszkiem

Wyposażenie dodatkowe nosidła turystycznego = bonusowe korzyści

 • stelaż z możliwością postawienia nosidła
 • daszek przeciwsłoneczny i osłona przeciwdeszczowa
 • gwizdek zamontowany w zapięciu pasa piersiowego
 • zewnętrzne uchwyty do zamocowania dodatkowego wyposażenia

Jak zatem widać nosidełko turystyczne to plejada korzyści i dla dziecka, i dla rodzica. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacjami modeli na naszej stronie, które są praktycznym przykładem wyżej opisanej teorii.