Aktualności

Bezpieczne nosidełka dla dzieci

Wiele mam zastanawia się, czy nosidełka, które chciałyby zakupić dla swoich pociech są w pełni bezpieczne. Są one przecież doskonałą alternatywą dla wózka i potrzebne wszędzie tam, gdzie trzeba dziecko po prostu nieść, na przykład podczas górskich wycieczek czy w podróży. Jednak nie wszystkie nosidełka spełniają normy i posiadają odpowiednie certyfikaty. Niektórzy rodzice zastanawiają się jeszcze nad chustami, ale nie są one zbyt praktyczne, źle zawiązane mogą się rozwiązać i wymagają od drugiego z rodziców niesienia plecaka z akcesoriami dla dziecka oraz z jedzeniem i wszystkim co potrzebne na wycieczce.

Kupno dobrego nosidełka rozwiązuje te problemy. Podczas zakupu trzeba pamiętać, by sprawdzić, czy posiada ono certyfikat TUV/GS, który gwarantuje przy zachowaniu prawidłowego obciążenia całkowitego (określonego w każdym nosidle, np. 22 kg – wspólna waga dziecka i bagażu) pełne bezpieczeństwo przenoszonego dziecka. Certyfikat ten uwzględnia wytrzymałość materiałów, z których zrobione jest nosidełko oraz systemu nośnego.

Dostępne w naszym sklepie nosidełka marki Deuter spełniają wymogi tego certyfikatu. Ponadto nosidełko Kid Comfort I zostało wyróżnione w Magazynie “Parenting” (USA) i w teście nosidełek uzyskało ocenę “Najlepsze”. Jest to najprostszy model nosidełka tej marki. Doskonale nadaje się na zakupy, spacery i krótkie wycieczki. Można w nim wyregulować położenie pasów nośnych dziecka oraz położenie siedziska. Posiada otwory umożliwiające założenie daszku osłaniającego od słońca lub budki chroniącej przed deszczem. Materiał, z którego wykonano nosidełko, jest mocny a szwy grube, dzięki czemu nie ma możliwości, by coś się urwało lub przerwało. Jeżeli waga całkowita nie zostanie przekroczona, to każda mama może być pewna, ze w tym nosidełku jej dziecko jest w 100% bezpieczne.

Nosidełko dziecięce KID COMFORT I Deuter

Nosidełko dziecięce KID COMFORT I Deuter


 

Zobacz nosidełko w Asport.pl

 

Drugim oferowanym przez nas modelem tej marki, jest Kid Comfort III. Jest to jedno z najlepszych, najbardziej komfortowych i bezpiecznych nosidełek dostępnych na rynku. Posiada wiele udogodnień poprawiających zarówno wygodę dziecka, jak i rodzica. Poza tym zdobyło puchar GOPR podczas Międzynarodowych Targów Kielce Zima 2010, stając się tym samym najbezpieczniejszym produktem, wybranym przez ratowników. Jest ono wyposażone w szeroki, otulający głowę dziecka kołnierz oraz śliniak z grubej gąbki zabezpieczający głowę i buzię dziecka podczas ewentualnego upadku do przodu. W komplecie znajduje się daszek chroniący przed promieniami słonecznymi i wiatrem.

Nosidełko dziecięce KID COMFORT III Deuter

Nosidełko dziecięce KID COMFORT III Deuter

Wielu rodziców obawia się, że nosidełko wpłynie negatywnie na biodra i nóżki dziecka. Jest tak dlatego, że rzeczywiście tanie nosidełka, które można zakupić za parę groszy w markecie nie mają odpowiednio ukształtowanego siedziska, przez co dziecko zwisa bezwładnie, jego nóżki drętwieją a bioderka się wykręcają. Deuter zapobiegł temu poprzez odpowiednie ukształtowanie siedziska. Jego powierzchnia jest szeroka, odpowiednio wyprofilowana, wykonana z grubej, stabilnej i wygodnej pianki. Dodatkowo dolne elementy nosidełka skonstruowane są w taki sposób, by wyeliminować ewentualne ryzyko obtarć nóżek dziecka.

Nosidełka marki Deuter są w pełni bezpieczne i wygodne także dla rodziców. Specjalny system nośny, Deuter Aircomfort Futura Vario posiada siatkę, która zapewnia cyrkulację powietrza i pozwala zredukować nagrzewanie się pleców aż o 5ºC, dzięki czemu użytkownik zyskuje większy komfort. System Vari-Quick pozwala na optymalne dostosowanie długości systemu nośnego do wzrostu użytkownika, a troki stabilizujące na odpowiednie wypoziomowanie plecaka. Nosidełka marki Deuter to komfortowe i w pełni bezpieczne produkty.